Opowieść

*Wydarzenia opisane na moim blogu dotyczą Tańca ze Smokami(wojny domowej podczas panowania Viserysa I).
*Znajomość kanonu nie jest niezbędna, ponieważ moja historia rozgrywa się przed wydarzeniami z Gry o Tron i jest nowością zarówno dla mnie, jak i dla was.
*Przygotowując tę opowieść, korzystałam ze Świata Lodu i Ognia. Nie wszystkie zdarzenia są dokładnym odzwierciedleniem z książki; na kilka spraw staram się rzucić nowe światło.


Fabuła

Niemal dwieście lat przed wydarzeniami z Gry o Tron. Siedem Królestw pod panowaniem Smoków. Czasy względnego pokoju i dobrobytu.
Rhaenrya Targaryen jest bystrą, uwielbianą przed lud, pierworodną córką Viserysa I i ma nadzieję przejąć po nim Żelazny Tron. Sytuacja komplikuje się, kiedy jej macocha rodzi chłopca, Aegona. Siedem Królestw zaczyna dzielić się na stronnictwo księżniczki i księcia; dochodzi do coraz krwawszych starć, wojna domowa wisi w powietrzu.
Rhaenrya jest gotowa zrobić wszystko, aby wygrać tę partię. Zawiera ryzykowne sojusze i wysyła na smokach swoich synów, aby walczyli o jej dziedzictwo. W jej otoczeniu roi się od przyjaciół i wrogów. Kogo ostatecznie poprze jej ojciec? Czy dziewczyna może ufać swojej zaprzysiężonej tarczy? Kim będzie w jej życiu książę Daemon Targaryen? Czy to prawda, że smoczy ród ma szaleństwo we krwi?

Poznaj losy owładniętej ambicją i namiętnością kobiety, która przeszła do historii Westeros jako Półroczna Królowa


Zwiastun 

2 komentarze:

 1. Ale super pomysł :) smoki są najlepsze ♡

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję!
   Pomysł do końca nie jest mój, niemniej staram się włożyć w tę historię życie ;)

   Usuń

Szablon by Selly